Класний керівник




  
 


ЗИМОВІ ЗУСТРІЧІ У ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ.16 грудня учні 5—А і 5—В класів були учасниками літературної години «Зима прийшла — свята на санях привезла»


Світлина від Татьяни Данильченко.




7 грудня учні 5—В класу відвідали та привітали ветерана праці — колишнього вчителя нашої школи Бойкова В.В. з Днем Збройних Сил України.





Світлина від Татьяни Данильченко.








4 грудня
З метою прищеплення дітям любові до книги та вміння користуватися книгою 2
грудня класний керівник Данильченко Т.В.
разом з учнями 5—В класу відвідали шкільну бібліотеку.Шкільний бібліотекар Чепурна О.М. провела годину бібліотечного спілкування « Енциклопедії — наші найкращі порадники».Діти ознайомилися з книжковою виставкою довідникових видань «На гостину запрошує Всезнайко».Підсумком зустрічі була гра — вікторина «Енциклопедія — скарбниця знань».









Світлина від Татьяни Данильченко.









РОЗКЛАД УРОКІВ 11 -  Б КЛАСУ НА І СЕМЕСТР
                   2018 - 2019 НАВЧ.РІК.


Понеділок                                    Вівторок

1.Геометрія                                 1. Укр.мова
2 Укр.мова                                  2. Укріт                     
3.Зарубіжна літ.                          3.Історія Укр.
4.Укр.літ.                                     4. Алгебра
5.Біологія                                     5. Фізика     
6.Англійська                                6. Англійська
                                                      7.Технології
  Середа                                         Четвер

1. Укр.мова                                   1. Хімія
2. Укр.літ                                      2.Захист Вітч.
3. Біологія                                     3.Економіка
4.Всесвітня істор.                         4. Фізика
5. Зарубіжна літ.                           5.Укр.літ
6. Геометрія                                  6.Людина і світ                             
7.Астрономія                                7.Фізкультура                          
  П'ятниця                               

1.Інформатика                                
2. Історія Укр.                    
3. Зарубіжна літ                             
4.Укр.мов.                           
5. Алгебра                                  
6.  Фізкультура                              
7.Художня культ.
  








 г

Завжди пам'ятайте, що шлях

до успіху в житті чи навчанні завжди починається з першого кроку!























 Шановні учні та батьки 9-Б класу!
  
Ознайомтесь,будь-ласка, з  розкладом проведення ДПА.

30.05.17 - УКРАЇНСЬКА МОВА ( диктант) (1 академічна година)
02.06.17 - МАТЕМАТИКА ( 90 хв.) письмово
07.06.17 -ПРАВОЗНАВСТВО  ( 90 хв.) письмово




Що таке комунікабельність. Як стати комунікабельною людиною.
Нормальне і повноцінне існування в рамках соціуму вимагає від людини обміну інформацією з іншими людьми, взаємодії з ними, виконання певних функцій в обмін на соціальні блага. Взаємодія між людьми в суспільстві називається комунікацією. Соціальна взаємодія допомагає нам забезпечувати свої потреби, займати певну соціальну нішу. Чим ефективніше ми володіємо способами комунікації та управління інформаційними потоками, тим більш високий статус ми можемо знайти в суспільстві.  
 Поняття комунікабельності
Доволі часто комунікабельність сприймають як синонім товариськості. Це не зовсім так. Товариська людина легко йде на контакт, охоче розкривається перед співрозмовником. Вона повідомляє слухачеві потрібну і непотрібну інформацію, часто не турбуючись про те, сприймає він її чи ні. Задає численні запитання, не сильно піклуючись вникати в відповіді. Весь процес спілкування будується на її активної і домінуючої позиції в бесіді або, що буває частіше, монолозі. Співрозмовник здатний з ввічливості імітувати інтерес до розмови з такою людиною. Однак насправді йому глибоко наплювати на таке спілкування і він хоче швидше його позбутися.
Тому товариськість – це, загалом, добре, але користі для вас від неї мало.
Комунікабельність – це здатність людини в будь-якій ситуації знайти підхід до співрозмовника, викликати його розташування, налагодити з ним контакт для взаємовигідного спілкування.
 Під вигодою ми розуміємо як задоволення від приємної розмови з розумним і тактовним співрозмовником, так і насущні практичні питання, які ми можемо попутно вирішити за допомогою легкої і невимушеної бесіди. Як же зрозуміти: комунікабельна людина або просто відчуває дефіцит спілкування?
КОМУНІКАБЕЛЬНА ЛЮДИНА – ЦЕ ТОЙ, ХТО ВМІЄ СЛУХАТИ.
   Комунікабельна людина – це той, хто впевнений у собі, але ні в якому разі не нахабний. Поняття ці відрізняються так само, як посмішка і крива посмішка. При цьому зовсім не обов’язково за порадою американських психотерапевтів постійно посмішка, у нас це не прийнято. Посміхатися потрібно до місця, від частого вживання всі девальвується. Щира посмішка є наслідком внутрішнього ладу і спокійної впевненості у власних силах, і її ніколи не зможе замінити приклеєна мімічна картинка.
    Є й інші ознаки, якими відрізняється комунікабельна людина. Це в першу чергу вміння сказати щось приємне. Знову ж, йдеться не про льстівості або підлесливості, а про висловлення щирого задоволення від спілкування з співрозмовником. Якщо ж видно, що господар вечора сам собою незадоволений, то краще промовчати або делікатно висловити співчуття, іноді просто дружнім жестом, ніж городити недоречні компліменти, які можуть бути прийняті за сарказм.
      Всім відомо, що комунікабельна людина – це той, хто за словом в кишеню не лізе. Уміння коротко, але ємко викладати свої думки – це теж талант, тобто мала частина здібностей, помножена на великий труд. Щоб володіти хорошим словниковим запасом, потрібно багато читати. Так, зараз це не модно, але зате дуже корисно. До того ж і тем для обговорення з’явиться значно більше, не рахуючи того, що читання насправді – велике задоволення.
    Людина комунікабельна, якщо:
   -  Відчуває справжнє задоволення від бесіди – саме бесіди, а не упоєного монологу.
   -  Має здатність підтримувати розмову на будь-яку тематику.
   - Може невимушено виступати перед широкою аудиторією.
   - Не тушується, при будь-якій ситуації здатна доступно і компетентно викладати свої думки.
   -  Вибирає тон і стилістичне забарвлення мови відповідно з аудиторією слухачів.
   -  Здатна повністю контролювати увагу слухачів протягом необхідного часу.  
 Основні помилки при спробах вибудувати спілкування з незнайомими людьми:
  Деякі люди, прагнучи освоїтися в незнайомій обстановці, починають бесіду з питання про імена співрозмовників, не називаючи, проте своє.
     Це викликає у них дискомфорт, оскільки на перших етапах спілкування обмін інформацією повинен бути пропорційним і рівноцінним (скільки отримав інформації, стільки й надав). Якщо пропорційність не дотримується, співрозмовник відчуває себе незахищеним і вразливим, оскільки ви володієте великим обсягом інформації про нього, чим він про вас.
 Частою помилкою є спроба «встряти» в бесіду двох незнайомих людей, не розібравшись в її предметі.
Мало того, що така спроба налагодити контакт викличе у людей почуття роздратування, вона залишить і у вас неприємний осад через недоречність вашого вторгнення.
Це ж стосується і спроби почати бесіду з незнайомцем на специфічну тему, цікаву тільки вам або вузькому колу осіб.
 У цьому випадку людина не побачить жодної користі від спілкування з вами і постарається дистанціюватися, якнайшвидше закінчити цю нецікаву розмову.
 Прояв зайвої емоційності або відсутність емоцій при спілкуванні.
Екзальтованість і напруження емоцій можуть налякати вашого потенційного співрозмовника. Ніхто не знає, чого можна очікувати від настільки неврівноваженого типу. А якщо притаманні вам емоції будуть ще й відверто награними, це викличе неприязнь і небажання продовжувати спілкування з вами. Холодну байдужість при бесіді викличе у «візаві» й відчуття відчуженості і відсутності вашої зацікавленості в продовження бесіди.
 Недотримання особистого простору.
   Якщо ви почнете довірливо брати під лікоть, обіймати за плечі незнайому людину, намагатися говорити їй на вухо, інтимно наближати при розмові обличчя до обличчя співрозмовника, це призведе до відторгнення і бажанням дистанціюватися від вас будь-якими способами. Також дивно буде виглядати спроба, спілкуватися з людиною, перебуваючи на значній відстані від неї і підвищуючи голос. Помилкою буде також привернути загальну увагу, заінтригувати, готуючи ефектну репліку, потім, відчувши загальну увагу, стушуватися, затнутися і зім’яти фразу, викликаючи відчуття загальної незручності. Це порушить атмосферу невимушеності та довіри.  
 «Рецепти» - поради  комунікабельності :
Спокій і впевненість у своїх силах.
Не слід метушитися, запобігливо дивитися в очі співрозмовнику, підвищувати голос або шепотіти, тушуватися або гарячкувати при розмові. Також не потрібно закриватися, схрещувати руки на грудях і бігати поглядом по сторонах. Ваша впевнена розкута поза, погляд в очі «візаві», неголосний голос і розмірений тон змусять співрозмовника мимоволі ставитися до ваших слів з великою увагою і повагою..
   Скажіть «ні» упередженням.
Не робіть поспішних висновків про людину по її вигляду чи соціальному статусу, поки не поспілкуєтеся з нею досить довго. Іноді поспішні висновки діаметрально протилежні реальному стану речей. Вибравши через поспішність рішень неправильну тактику спілкування, ви ризикуєте втратити в людині співрозмовника і, як наслідок, ділового потенційного партнера. Шукайте в людині в першу чергу достоїнства і плюси. Це створить настрій на позитив і конструктивну співпрацю.
   Навчіться слухати.
 Це одна з основ культури спілкування. Уміння слухати співрозмовника і чути його – це ціле мистецтво. Хорошого і вдячного слухача оцінить будь-яка адекватна людина. Не слід перебивати людину на півслові, дайте їйзакінчити свою думку і після цього викладайте свої аргументи або контраргументи.
 Не втрачайте контакту зі співрозмовником.
 Під час розмови співрозмовник повинен весь час відчувати вашу увагу. Для цього необхідно більшу частину часу дивитися йому в очі (в перенісся), але уникати тиснути важким поглядом. Оптимальним варіантом буде на декілька секунд затримати погляд на співрозмовникові, потім перевести його на інший предмет в області видимості без повороту голови. Намагайтеся також задавати навідні запитання і видавати тактовні вигуки.
 Чіткість і ясність виразів.
У розмові намагайтеся уникати двозначних слів і виразів, недоречних лексичних зворотів, багатослів’я і заумності. Використання термінології, сенс якої зрозумілий лише вам і вашому колі спілкування, змусить опонента почувати себе незатишно, поставить його в незручне становище. Людина почне уточнювати значення незнайомих їй слів, втрачаючи на цьому багато часу. Або буде робити вигляд, що все розуміє, але інформація буде проходити мимо. Тому намагайтеся спілкуватися зі співрозмовником на одному мовному рівні. Це допоможе уникнути непорозумінь і в рази збільшить ефективність спілкування.
Своєчасно перемикайте увагу співрозмовника.
У ході розмови для зняття напруги можна злегка змінити тему, зробити її більш нейтральною, розповісти відповідний анекдот з нагоди, запропонувати людині каву або чай.
Не використовуйте в розмові оціночні судження.
 Якщо в ході бесіди ставляться під сумнів компетентність людини в обговорюваних питаннях, її здатність адекватно оцінювати обстановку, а також правдивість викладаємої нею інформації, людина нерідко закривається і відмовляється від подальшої бесіди. Отже, стає недоступна для комунікації. У підсумку ми втрачаємо співрозмовника, не досягнувши поставлених цілей.
 Не уникайте спілкування.
 Тільки практикою ви можете виробити навички ефективного спілкування. Будь-яке, навіть найнеприємніше і некомфортне для вас спілкування буде поповнювати вашу «скарбничку» комунікабельності новими моделями конструктивних комунікацій.
 Постійно працюйте над собою.
 Для підтримки словникового запасу і кругозору на гідному рівні необхідно постійно займатися саморозвитком. Читайте нову літературу, вивчайте останні тенденції в науці, техніці, культурі та політиці. Намагайтеся, як можна більш щільно, заповнити наявні прогалини в освіті. Це дозволить вам без жодних зусиль вести невимушену бесіду незалежно від теми.
Проявляйте ініціативу і дружелюбність.
 Намагайтеся завжди вітатися першими, навіть якщо люди вам незнайомі і не вітаються у відповідь. Посміхайтеся і починайте розмову першими. Відсутність у співрозмовника необхідність виходу з зони комфорту і здійснення першого кроку в рази полегшує встановлення контакту з ним. Починаючи бесіду, ви покладаєте на себе відповідальність за її перебіг і результат – позитивний чи негативний. Тому підсвідомо людина буде вам за це вдячнаі, як наслідок, більш поступлива і доброзичлива.
Уникайте зайвої сухості і формалізму в спілкуванні.
 Тут теж важливо дотримати межі пристойності. Надмірно офіційний, пафосний або манірний тон вибудує між вами і співрозмовником стіну більше Великої китайської. У теж час надмірно фамільярний, панібратський стиль спілкування («тикання», перехід на особистості) може покоробити і образити людину. Важливо знайти баланс, золоту середину. Слідкуйте за реакцією опонента. Якщо він нормально реагує на «потепління» тону вашої бесіди, можна підпустити пару слівець з повсякденного лексикону, розповісти пару доречних курйозних випадків з життя, відповідних за тематикою.
Не зациклюйтеся в думках про поразку.
 Навчіться любити і цінувати себе, максимально чесно визначте свої недоліки і постарайтеся придумати шляхи їх подолання. Намагайтеся робити те, чого боїтеся найбільше – заговорюйте з незнайомими дівчатами на вулиці, знайомтеся в клубах і ресторанах. Дуже добре допоможе розвинути навички спілкування робота на «холодних» дзвінках в конторах прямих продажів.  
Основні плюси комунікабельності :
Що ж дає нам комунікабельність? Насамперед, це почуття впевненості в собі. Добре розвинені комунікативні навички дозволяють брати ситуацію під контроль в будь-якій незнайомій обстановці. Вони допомагають нам вивчити співрозмовника, з’ясувати його мотиви і пріоритети. У будь-якій ситуації ми можемо заволодіти увагою людей і донести до них свої думки. Це допомагає майстерно впливати на поведінку людини в досягненні своїх цілей. Мова йде не про банальне маніпулювання, а про взаємовигідну співпрацю двох сторін. Комунікативні навички використовуються не для нав’язування своєї волі людині, а для виявлення її потреб і донесення до нього своїх. Причому основне мистецтво для майстра комунікацій – це вміння грамотно пов’язати свої цілі з цілями іншої людини. Наявність розвинених комунікаційних навичок просто безцінна при веденні різного роду переговорів, будь вони комерційними або дипломатичними. Обидві сторони можуть прекрасно усвідомлювати свої інтереси і цілі, але при завданні домовитися – можуть вибрати компроміс, який влаштує всіх. При вирішенні будь-якого конфлікту «гуру комунікабельності» точно поставленими питаннями виявить проблему і відточеними формулюваннями викладе її суть, оскільки правильне формулювання проблеми вже містить в собі її рішення. Подальший прихід до загального «знаменника» у вирішенні конфлікту стає вже справою техніки. Ваше вміння вирішувати різноманітних проблеми професійного і побутового характеру викличе почуття глибокої поваги і визнання з боку колег і партнерів, що забезпечить вам великі переваги і перспективи.


     






Картина Миколи Битинського "Крути" (1935)


   Героям Крут присвятили свої поезії:

  Уляна Кравченко, Євген Маланюк, Олександр Олесь, Михайло Зельман (Лісовий), Демид Бурко, Григорій Булах, Богдан-Ігор Антонич, Микола Верес, Андрій Гарасевич, Святослав Гординський, Богдан Бора, Михайло Дяченко, Роман Завадович, Петро Кізко, Олекса Кобець, Алла Коссовська-Давиденко, Ярема Купчинський, Михайло Лавренко, Надія Лан, Микола Лебединський, Андрій Легіт, Олекса Стефанович.

Уляна Кравченко  
ПІД КРУТАМИ
Радуйся, земле чорна, кріпка.
Тіла і крові причастя приймаєш...
Кров'ю насичене лоно твоє
зродить Титана,
Велетня помсти
за вчасну їх смерть!..
* * *
Сотні синів...
Воїнів лави упали...
Дух не упав...
Дух їх живе!
Полум'я блиск увесь —
віддали могилі...
Сонце здобути хотіли —
волю святу!..
Земле-могило!
В тобі та слава стрілецька не згине...
Чину не згине краса!
Ті, що під Крутами в бою упали,
могилу знайшли;
але колискою стане могила...
зродиться волі Жрець і Герой!
* * *
— Хто це? Хто сміє казати:
Неволя довічна...
Воля жде жертви...
Тільки... за жертву геройського чину —
воля здвигає Прапор!
* * *
Радуйся, земле!
Розкіш свободи —
жертвою чину — осягнеш...
Дні найщасливіші... найближчі...
дні, що ідуть, це наша Весна!
Радісне Розквіту Свято!
Вічності світло — Життя!!!
* * *
Радуйся, земле!
Любов'ю нашою ясна,
туга кріпка!
Кров'ю насичене лоно родюче
Велетня помсти,
Титана нам дасть!
(1918)
     Богдан Бора  
КРУТЯНЦІ
Широкими дорогами
Пішли юнаки.
— Вертайтеся здоровими! —
За ними батьки.
— Повернемось! Не згинемо!—
Вертався одвіт, —
Як ворога відкинемо,
На шлях цей глядіть!
З надіями, з музиками
Пішли юнаки.
В сліди їхні сльозинками
Спадали зірки.
Батьки скорбно молилися:
— Дай, Боже, снаги!
Шляхи їхні губилися,
Вкривали сніги.
Вдивлялися, кривавились
Зіниці дівчат:
— Дай, Господи, щоб вславились!
Вернулись назад!
Пожарами високими
Вкривалася даль.
Хрипіннями глибокими
Кричала печаль.
Батьки сиві журилися.
Чекали: прийдуть...
Дими з огнів курилися,
Лягали на путь.
А доленька-химерниця
Сміялась з імли...
Чи вернуться?
Не вернуться.
В майбутнє пішли.

*****

Микола Лебединський 
КРУТИ
На Бахмач суне Гомель і Брянськ
І поник уже Глухів... Чернігів —
І шляхами до Київських Брам
Віє подих обиди й кормиги.
В Україну голодна Москва,
Йде з розбоєм, вогнем і мечами,
А за нею Китай, Жидова
Розтеклися товпою, ордами!
Підступають Березін, Єгоров,
І справляють гармати на Київ —
І від Харкова йде Муравйов
І лютує, казиться, і виє.
...Ще недавно Софійський Майдан
Серед прапорів ріс аж під небо —
А вже нині — не наш Ромодан...
І — нема вже полків на потребу!..
І палають Дніпра береги,
І здались уже Харків, Полтава —
Топчуть Землю Святу вороги,
Гине воля здобута і слава.
І у крові полощуть мечі,
Розлилася червона потопа —
І мордують людей тисячі...
Що їм Бог, і закон, і Європа!
Вони смерть лиш несуть і пожар
І неволю і люту руїну —
І не видно вже сонця з-за хмар...
І содома жере Україну!..
І ось триста юнацьких грудей
На московські повстало гармати —
Триста хлопців безвусих... дітей,
Забажало за край свій сконати!
Триста хлопців, як шовки, як цвіт,
Що на досвітку виріс у зарях —
Триста хлопців і кожний привіт
Свій шле у пожарах.
На червоно зогрівсь кулемет —
І вже далі набоїв немає, —
Але кожний лишає сонет
Україні на снігу кривавий!..
Триста хлопців безвусих — дітей,
Триста хлопців, соколів, рекрутів
Із піснями на грім батарей
В бій останній двигнулись на Крути!..
І з них кожний спинити бажа
Вал дев'ятий, що суне з півночі —
І вогні на їх лезах дрижать,
І від гніву палають їх очі!..
Тридцять тисяч московських штиків
Піднялося до їхніх грудей —
Україно, провадь юнаків!!!
Бо їх смерть — Твоя слава, трофей!!!

Андрій Легіт
МІСЯЦЬ НАД УКРАЇНОЮ
Десь розсипалась зірка у травах
На полях України кривавих,
Як гарячих сердець поривання
У нерівних величних змаганнях.
Глянув сходячий місяць на Крути:
Все заснуло — нічого не чути,
Лиш шумлять придорожні осики
Про часи невмирущі великі.
Згодом вище піднявсь на Базаром —
Паленіє Полісся пожаром,
Та з вогню піднімаються й крови
На вампіра сини Щербакові.
Подивився з блакиті під Броди, —
Мак червоні голівки підводить,
І над сина могилкою мати
Марно другого жде із Карпатів.
Озирнувся востаннє над Сяном —
Все сповите червоним туманом...
І печально поплив на чужину
Привітати там третього сина.
*** 
Знайте, садисти неситі
Вбивці і душ торгаші
Кров’ю борців не загасити
Серця народі душі.
Кров та із Крут і Базару
Нам освятила мету,
Сили дев’ятого валу
Вас з України зметуть.

Алла Коссовська-Давиденко  
КРУТЯНАМ
Принесім полум'яні троянди
В пам'ять юних, гарячих серць,
І розсипте сліз діяманти,
Бо серця ці згасила смерть,
Бо вони не жаліли юности
І свого не щадили життя,
Щоби правду свою, як зорю, нести
На прапорах, багнетах, в серцях.
І коли ми, в добробут залюблені,
Раз на рік дружно сходимось тут,
Значить це, що не зовсім загублене
Почуття до героїв Крут.
Значить це, що в серцях заспокоєних
Все ще вогник пригаслий горить,
І що може ще стати героєм
Той, що в залі тепер сидить.
Може цей, може той, може третій
В час слушний піднесе знамено,
І, настромлене на баґнеті,
Затріпоче на вітрі воно.
Може будуть це знову завзяті,
Молоді, повні сил, юнаки,
Що роздмухають слави багаття,
Щоб воно не згасало віки.
І, підвівши нас всіх за собою,
Поведуть на звитяжний герць,
В пам'ять юних крутянських героїв,
Перемігших смертію смерть!
(1965)

Леся Храплива-Щур
КРУТИ
Сипле сніг:
М'який, ласкавий,
Білий сніг.
Всі долини засипає,
Вже й нема доріг.
Рівномірно, безупинно
Налітає, що аж страх:
Щоб наш спомин не загинув,
У сніжинках,
У крижинах,
В молодих серцях.

Так давно і так далеко...
— Чуєш?
Чуєш битви клекіт
У сніжаній млі!

Здаля станція чорніє,
В'ються зимні рейки-змії,
Світ захлинувся в завії...

— Там, ось там — вони!

— Наші!
Такі, як з нами, у школі:
Ганяють м'яча по спортовому полі,
З нами танцюють під звуки пластинок.
Ледве видні в снігу...

— Приціл!
— Наказ!
І — постріл!
— А що, коли згинуть?

Впав один!
Криваве чоло
Розцвітає на білому полі...

— Лиш один?
— Що — один?!
Стоять на сторожі волі!

Смалить холодний металь
Скостенілі руки.
Над колискою в них
Ще козацькі шаблюки,
Над труною у них...

Скільки ж їх?
Згублені чорні цятки
У всесвітній завії.
За плечима в них —
Київ від жаху німіє:
— З Бахмача йде Муравйов!
— Арсенал вибухає криваво!...
На незвичних плечах
Спочиває сьогодні Держава.
Невправна сьогодні рука
Накладає стрічки кулемета...

Летять із Берестя вістки
І скиглять, наче птиці, на лету:
— Пи-тає- світ, Роз-ка-жіть! —
Стукотять телеграфів питання,
— Чи-Ки-їв-ще-наш?... Стогоном їм:
— Київ наш, пе-ре-ка-жіть!...

А надія остання:
Триста гарячих сердець —
Ранку непевне світання...

Роздирають повітря іскристо:
— Приціл!
— Готові! Вистріл!

Це — Крути:
Пліч-о-пліч зійшлося минуле з майбутнім

В ніч котру вже безсонну,
Що довго її не забути,
Світ підпис кладе під порукою миру.
Усмішки... Прихильні усі,
Вітають послів України.
Дроти гудуть звідусіль,
Вістка у Київ спішить,
Невідібрана гине:
Київ мовчить...

А під Крутами
В снігу покинені квіти:
Милі дівчат,
Сестрам брати,
Матерей постріляні діти:
Наші...

Зловіщими рейками
Мчаться вагони ворожі__
Ніхто не перейме,
Ніхто не поможе:
В постелі білій сплять
І тиша над ними,
Як колись була,
В невоєнні зими...

Сходить весна.
Рушив прадавній Дніпро.
На Хрещатику знов забруньчіли каштани.
Наближаються валкою з Крут
Під вагою несвітською сани.
У чорноземі риють сліди:
Невигійні, болючі.
Розцвітають шликами сади
І піснями козацькими кручі.
Прадідівські шаблюки в руці,
Паполомою сідлані коні.
Київ весь за трунами гряде,
У німому поклоні.

Під Центральною Радою
Море народу.
Перед ворота
Грушевський виходить,
Що стародавнього знав таємниці,
Привітати борців
На порозі столиці.
У майбутні віки
Його погляд одвертий:
— „За Вітчизну хто вмер,
Той не знатиме смерти!"
На Аскольдів заквітчаний горб
Піднімаються сани.
Розвивається Київ старий —
Молодими листками.
(1972)

Михайло Зельман (Лісовий) 
КРУТИ 
Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.
Грудьми у нерівному бої,
Спинили червону орду,
З честю впали герої,
За Україну свою.
На жертовню поклали,
Свої молодії життя.
Приклад відваги подали,
Слава героїв жива!

*****

Демид Бурко  
КРУТИ
Цей вірш написано в 20 роковини битви
під Крутами, в січні 1938 року, на самому
полі бою за найтяжчих московсько-
більшовицьких окупаційних умов.
Стою німий... Схиляю низько чоло...
У спогадах подія судних днів
Жива встає... Точився бій навколо...
О, скільки їх, відважних юнаків.
За рідний край і за любов до волі
Лягли от тут, на цьому полі!..
Ой, поле, поле крові і скорботи!..
Тут в сяйві ранку нашої весни
Почавсь новий шлях хресний до Голготи
І залунало зрадливе: «Розпни!»...
Немов Христа друге страшне розп'яття
Судилося Вкраїні... О, прокляття!
(1938)
         

                         Розклад дзвінків


                         Понеділок

1.   8.45 - 9.30
2.   9.40 - 10.25
3.   10.40 - 11.25
4.   11.45 - 12.30
5.   12.45 - 13.30
6.   13.40 - 14.25
7.   14.35 - 15.20


 Вівторок        Середа     Четвер    П'ятниця



1.   8.30 - 9.15
2.   9.25 - 10.10
3.   10.25 - 11.10
4.   11.30 - 12.15
5.   12.30 - 13.15
6.   13.25 - 14.10

7.   14.20 - 15.05





РОЗКЛАД УРОКІВ 9 - Б  КЛАСУ НА ІІ СЕМЕСТР
                   2016 - 2017 НАВЧ.РІК.


Понеділок                               Вівторок

1.Рос.мов                                 1.Фізкультура
2.Фізкультура                          2.Правознавство
3.Укр.мов                                 3.Хімія
4.Алгебра                                 4.Укр.літ
5.Фізика                                    5.Геометрія        
6.Історія Укр.                           6.Біологія
7.Основи здор.                         7.Заруб. літ.


  Середа                                    Четвер

1.Алгебра                                 1.Географія

2.Всесв.істор.                           2.Англ.мова
3.Худ.культ.                             3.Хімія
4.Англ.мова                             4.Геометрія 
5.Біологія                                 5.Фізика     
6.Укр.мова                               6.Укр.літ
                         
   
 П'ятниця                               

1.Рос.мов                                 
2.Заруб. літ                     
3.Інформатика                                
4.Географія                           
5.Біологія                                    
6.Труд.навч.                        
7.Фізкультура                   

   

Немає коментарів:

Дописати коментар